Ostatnie komentarze

  • Nunc consequat auctor neque, ut laoreet augue rhoncus viverra. Maecenas...
    UserDemo
    Mar 12, 2021
  • Nunc consequat auctor neque, ut laoreet augue rhoncus viverra. Maecenas...
    UserDemo
    Mar 12, 2021

Tagi bloga

Nie ma tagów
Kolorowy pokój dla dziecka - tak, czy nie?
Kolorowy pokój dla dziecka - tak, czy nie?
date_range Mar 15, 2021
Kamil Poter

Pokój dla dziecka jest bez wątpienia bardzo wdzięcznym, ale z drugiej strony i pracochłonnym tematem dla każdego rodzica. Jak bowiem urządzić idealne miejsce, w którym najmłodszy domownik będzie spał, bawił się i odpoczywał?

Pokój dla dziecka jest bez wątpienia bardzo wdzięcznym, ale z drugiej strony

i pracochłonnym tematem dla każdego rodzica. Jak bowiem urządzić idealne miejsce, w którym najmłodszy domownik będzie spał, bawił się i odpoczywał?

Podczas urządzania pokojów dziecięcych, mając na uwadze prawidłowy rozwój dziecka, powinniśmy pamiętać o właściwym usytuowaniu stref - tej do spania, zabawy, czy nauki. Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, które warto zapamiętać przed urządzaniem wnętrza dla najmłodszych.

Kolorystyka zależy od wieku

Dzieci są jak wulkany energii, której nigdy im nie brakuje, dlatego kolorystyka w pokoju nie powinna dodatkowo pobudzać, czy rozpraszać. Dobierając barwy do tego pomieszczenia, staraj się iść w te bardziej neutralne, harmonijne. Jeśli jednak koniecznie zależy ci na mocnym akcencie kolorystycznym, możesz postawić na jedną ścianę w żywym kolorze lub wykorzystać do jej ozdobienia ciekawą grafikę/naklejki/efekty.

Jednym z kryteriów doboru odpowiedniej kolorystyki w pokoju twojego dziecka, jest jego wiek. Według naukowców, maluchy w wieku od 0 do 3 lat nie widzą pastelowych barw, dlatego dla nich najlepiej sprawdzą się kontrastujące barwy np. biel-fiolet, żółty z szarościami, czy czerń z odcieniami niebieskiego.

Kolory w pokojach starszych dzieci powinny trzymać się harmonii, być przyjazne zarówno w strefie do spania, jak i rozrywki, czy nauki. Nie musisz obawiać się, że pokój w neutralnych odcieniach będzie smutny i nieciekawy. Używając odpowiednich dodatków, montując pobudzające oświetlenie, sprawisz, że wnętrze będzie wyglądało na przestronniejsze, jaśniejsze i bardziej żywiołowe.

Co na temat pokojów dziecięcych mówi Feng Shui?

Według tej prastarej, chińskiej praktyki, pokój dziecięcy powinien być usytuowany w centrum domu - co daje poczucie bezpieczeństwa. Łóżko należy postawić pod prostym sufitem, bez żadnych belek i skosów. Najlepiej, by mebel stał przy ścianie, jednak nie tej która może sąsiadować z łazienką, czy garderobą. Dziecko leżące w łóżku powinno mieć twarz skierowaną w kierunku drzwi.

Według Feng Shui, przy doborze kolorystyki do pokoju dziecięcego, nie należy kierować się znanym powszechnie kanonem - różowe barwy dla dziewczynki, a niebieskie dla chłopca. Wręcz przeciwnie - kolory powinny być nieszablonowe i dopasowane do charakteru i temperamentu twojego dziecka.

Jeśli chodzi o wskazówki Feng Shui odnośnie odpowiednich kolorów, to np. błękitny - rozwija kreatywność, ciekawość i ułatwia komunikację, natomiast beż - daje poczucie bezpieczeństwa, uspokaja i wycisza.

Sprawdź dodatki w naszym sklepie!

W naszym e-sklepie znajdziesz wiele ciekawych dodatków do pokoju twojego dziecka, jak np. poduchy w geometryczne wzory, które idealnie uzupełnią kolorystykę wnętrza, ciepłe, delikatne w dotyku koce oraz pościel w oryginalne printy, które mogą być swoistą ozdobą całego pokoju. Według nas, to dodatki tworzą całe wnętrze, które dzięki nim staje się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Warto stworzyć dla dziecka przestrzeń, która nie tylko będzie miejscem do relaksu, czy zabawy, ale i jego osobistym światem, z którego nie będzie chciał wychodzić!