Filtruj według

Cena
Rozmiar
Tkanina
Filtruj

Ręczniki i ścierki

Używane w wielu domach ręczniki, do kuchni mają nie tylko zadanie użytkowe. Warto zadbać, aby ścierki kuchenne wyglądały nieźle, często znajdują się bowiem w widocznym miejscu.Ścierki do kuchni - jak je wybrać?

Decydując się na zakup tekstyliów używanych w kuchni warto zwrócić uwagę na ich trzy cechy:

  • Walory użytkowe
  • Wygląd pasujący do wystroju kuchni
  • Wysoką jakość i trwałość przedmiotu

Warto sprawdzić, w jaki sposób ręczniki i ścierki, które planujemy kupić, wchłaniają wodę. Często najtańsze produkty robią to w niewielkim stopniu, przez co codzienne sprzątanie kuchni stanie się prawdziwym utrapieniem.


Dobre ścierki kuchenne charakteryzują się natomiast możliwością wielokrotnego użytku. Po opłukaniu zużytej i brudnej ścierki można ją wyprać - znów wygląda jak nowa.Zaawansowane materiały, które mogą znaleźć swoje miejsce w każdym domu

Ścierki z mikrofibry charakteryzuje wyjątkowa chłonność. Nie pozostawiają przy tym śladów, które wyglądałyby nieestetycznie na płaskich powierzchniach kuchni - blatach, szybach, czy kafelkach. Dobre ręczniki z mikrofibry można prać w pralce i jest naprawdę wielofunkcyjny.


Dla osób ceniących sobie bardziej klasyczne rozwiązania w kuchni przeznaczone są ścierki bawełniane, które także świetnie radzą sobie z brudem i dobrze wchłaniają wodę. Dodatkowo bawełniany materiał ręcznika jest wytrzymały na wyższe temperatury. Używając takiej ściereczki można przytrzymać gorący garnek lub położyć go na bawełnianym ręczniku.

Ręczniki i ścierki

Kilka ważnych prawd.

Oczytani dość dobrze wiedzą o tym, że chłonne ręczniki bawełniane to w jakichś kilku procentach popularne włókna syntetyczne, a ścierki kuchenne to głównie nowoczesne wyroby tekstylne, w których przypadku chłonność ma znaczenie kluczowe. Rzecz jasna nie każdy z tych wyrobów jest tanim, bo jedne wytwarza się z tanich i łatwo osiągalnych tekstyliów, a inne z tych droższych, które też i wytwarza się w bardziej zawiły sposób. Prawda tkwi też i w tym, że dla wielu potencjalnych nabywców ściereczki kuchenne muszą być tymi tanimi, a to oznacza niską cenę za opakowanie, w którym to znajduje się dziesięć lub dwadzieścia sztuk. Znajdą się też w społeczeństwie tacy nabywcy, którzy zapłacą dwa lub trzy razy więcej za jedną ściereczkę, ale tylko wtedy gdy faktycznie takowa jest lepszą, czyli jeśli pod względem żywotności i chłonności znacznie przewyższa te tanie z marketów.

Reklama.

Chłonne ściereczki, czy też rewelacyjne ściereczki kuchenne to także reklama emitowana w stacjach telewizyjnych i w sieci. Takie reklamy tworzą popularność konkretnych wyrobów, ale także budują popularność konkretnej marki. Mowa tu dokładnie o tym, że wielu ogląda reklamy, a one są krótkimi filmami ukazującymi faktyczną skuteczność tych produktów. Dodatkowo wspominają one też o nowoczesnych tekstyliach, z których wykonano ścierki kuchenne i to właśnie dzięki tym tkaninom ścierki są niezwykle chłonne i na dokładkę zużywają się wolniej w sensie mechanicznym. Ma to wpływ na ich cenę, bo niektóre tekstylia nie są wytwarzanymi szybko przez maszyny produkcyjne.

Produkcja.

Chłonne ręczniki bawełniane i ściereczki kuchenne już od lat wytwarzają fabryki w pełni zmechanizowane lub zmechanizowane w znacznym stopniu. Mowa tu o tym, że maszyn wytwarzają ścierki i ręczniki, oraz pakują takowe na palety. Rola ludzi sprowadza się do kontrolowania jakości i do serwisowania robotów produkcyjnych. Takie podejście do produkcji jest rzecz jasna normą, bo roboty nie męczą się, a zamiast wynagrodzenia wystarcza im energia elektryczna i dlatego magnaci przemysłu stawiają na mechanizację.

Modyfikacje.

Przynajmniej raz na te cztery lub pięć lat chłonne ręczniki bawełniane się zmieniają, a konkretniej ta procentowa zawartość pozostałych tekstyliów się w nich zmienia, po to by poprawiła się ich chłonność i by zaczęły znacznie szybciej schnąć. Poprawianie tego typu walorów to rzecz jasna bardzo ważne sprawy, bo potem taką poprawą można się chwalić w reklamach, a reklamy zwiększają faktyczną sprzedawalność tego typu produktów, a o to chodzi w tym biznesie.