Filtruj według

Cena
Tkanina
Filtruj

Ręczniki i ścierki

Używane w wielu domach ręczniki, do kuchni mają nie tylko zadanie użytkowe. Warto zadbać, aby ścierki kuchenne wyglądały nieźle, często znajdują się bowiem w widocznym miejscu.Ścierki do kuchni - jak je wybrać?

Decydując się na zakup tekstyliów używanych w kuchni warto zwrócić uwagę na ich trzy cechy:

  • Walory użytkowe
  • Wygląd pasujący do wystroju kuchni
  • Wysoką jakość i trwałość przedmiotu

Warto sprawdzić, w jaki sposób ręczniki i ścierki, które planujemy kupić, wchłaniają wodę. Często najtańsze produkty robią to w niewielkim stopniu, przez co codzienne sprzątanie kuchni stanie się prawdziwym utrapieniem.


Dobre ścierki kuchenne charakteryzują się natomiast możliwością wielokrotnego użytku. Po opłukaniu zużytej i brudnej ścierki można ją wyprać - znów wygląda jak nowa.Zaawansowane materiały, które mogą znaleźć swoje miejsce w każdym domu

Ścierki z mikrofibry charakteryzuje wyjątkowa chłonność. Nie pozostawiają przy tym śladów, które wyglądałyby nieestetycznie na płaskich powierzchniach kuchni - blatach, szybach, czy kafelkach. Dobre ręczniki z mikrofibry można prać w pralce i jest naprawdę wielofunkcyjny.


Dla osób ceniących sobie bardziej klasyczne rozwiązania w kuchni przeznaczone są ścierki bawełniane, które także świetnie radzą sobie z brudem i dobrze wchłaniają wodę. Dodatkowo bawełniany materiał ręcznika jest wytrzymały na wyższe temperatury. Używając takiej ściereczki można przytrzymać gorący garnek lub położyć go na bawełnianym ręczniku.

Ręczniki i ścierki