Filtruj według

Cena
Gumka
Tkanina
Filtruj

Ochraniacze na łóżko

Ochraniacze na łóżko - zabezpiecz swój materac

Stosowanie dodatkowej ochrony materaca pozwoli na właściwe zabezpieczenie go. W codziennym użytkowaniu materaca najczęstszymi problemami, które zgłaszają klienci, są zabrudzenia oraz zawilgocenie.

Materac jest przeważnie dość drogim w zakupie elementem wyposażenia sypialni w domu. Czyszczenie materaca jest dość problematyczne, często niemożliwe. Najwięcej kłopotów może przysporzyć wilgoć, która dostanie się do wnętrza materaca. Wodoodporny ochraniacz na łóżko pozwoli na uniknięcie tego problemu i przyszłych kosztów.

Zabrudzenia oraz wilgoć, która zostanie wchłonięta do wnętrza materaca to spory problem. Po pierwsze takie łóżko wygląda bardzo nieestetycznie, a jest to miejsce codziennego odpoczynku i powinno być czyste i schludne. Kolejną kwestią jest niekorzystny wpływ brudnego materaca na zdrowie. W zabrudzonym, wilgotnym łóżku mogą rozwijać się różnego rodzaju bakterie, wirusy i inne zarazki.


Ochraniacz wodoodporny na materac - najlepsza ochrona

Założony na łóżko ochraniacz wodoodporny jest bardzo prosty w użyciu. Założenie ochraniacza na materac jest możliwe dzięki znajdującym się w jego rogach gumkom.

W przypadku zabrudzenia łóżka lub jego kontaktu z cieczą, wystarczy zdjąć ochraniacz materaca i wyprać go. Po ponownym nałożeniu łóżko będzie wyglądało jak nowe. Nawet w przypadku ekstremalnego zabrudzenia i zniszczenia ochraniacza, jego wymiana jest znacznie

Ochraniacze na łóżko

Ochraniacze na materac do łóżek pojedynczych i podwójnych

Codzienne zabrudzenia, makijaż, jedzenie i ciekawskie rączki najmłodszych domowników – to wszystko sprawia, że z dnia na dzień materace naszych łóżek mogą stawać się coraz brudniejsze, co nie tylko niekorzystnie wpływa na estetykę, ale również na higienę snu. Z tego względu warto zaopatrzyć się w dodatkową ochronę, jaką stanowią ochraniacze na materac. Ich wygodne mocowanie na gumki pozwala na szybkie zakładanie i zdejmowanie, a trwałe materiały umożliwiają wielokrotne pranie bez pogorszenia jakości produktu. W powyższej kategorii znaleźć można akcesoria do łóżek o różnej wielkości. Ochraniacz 80x160 to najczęściej wybierany wymiar do łóżek pojedynczych. Do dziecięcych pokoików odpowiednie mogą być produkty o wymiarach 60x120. Do łóżek podwójnych sprawdzi się dobrze ochraniacz 180x200 oraz 200x220.

Dostępne w kategorii ochraniacze wykonane są z syntetycznych materiałów o potwierdzonych właściwościach antyalergicznych. Zewnętrzną warstwę stanowi przyjemna dla skóry dzianina microfrotte, a wewnętrzną ochronę gwarantuje membrana poliuretanowa. Zaokrąglone rogi oraz elastyczne gumki mocujące zwiększają dopasowanie ochraniacza do łóżka. Produkt zapewnia pełen komfort oraz wygodę podczas snu.

Ochraniacze sprawdzają się nie tylko w domach prywatnych, ale również w hotelach, pensjonatach oraz różnego rodzaju placówkach medycznych. Można prać je w wysokich temperaturach, co pozwala na szybką eliminację wszelkich drobnoustrojów.

Ochraniacz wodoodporny gwarancją higieny i komfortu

Ochraniacze na materace mają przede wszystkim zwiększyć higienę przy codziennym użytkowaniu materaca. Ponieważ w łóżku spędzamy średnio 1/3 naszego dnia, jest to miejsce bardzo intensywnego namnażania bakterii i wirusów. Czyszczenie samego materaca jest niezwykle trudne, natomiast zachowanie higieny ochraniacza to bardzo proste zadanie. Podwójna warstwa materiału gwarantuje jednocześnie delikatność, co zapobiega odparzeniom, jak również wodoodporność, przez co żadne płyny nie przenikają do materaca i nie wnikają w jego strukturę.

Ochraniacz wodoodporny chroni materac, znacznie zmniejszając tym samym rozwój mikroorganizmów na jego powierzchni oraz w strukturze wewnętrznej. Pozwala to uniknąć zanieczyszczenia bakteriami, wirusami oraz grzybami. Ochraniacz na materac polecany jest szczególnie alergikom, dzieciom i osobom starszym. Jego używanie na co dzień znacznie zwiększa trwałość samego materaca, co pozwala na jego dłuższe użytkowanie w pełnym komforcie.