Ochrona przed owadami

Jak skutecznie zabezpieczyć się przed insektami?

Piękna pogoda za oknem sprawia, że chętnie otwieramy okna i drzwi naszych mieszkań by je przewietrzyć. Niestety, wraz z rześkim powietrzem do naszych domów wpada mnóstwo nieproszonych gości, których pozbycie się graniczy z cudem, a mieszkanie z nimi pod jednym dachem bywa wyjątkowo uciążliwe.

Nieproszeni goście to zmora domowników

Owady w domu to istna udręka. Potrafią wejść wszędzie - kuchnia, pokój dziecka, salon, łazienka, skąd później ciężko się ich pozbyć. Przebywanie z nimi w jednym pomieszczeniu niejednokrotnie przyprawia nas o złość, a nawet frustrację, odrazę i strach o własne bezpieczeństwo. Bowiem wiele z nich siada na pożywieniu, które z reguły nie jest chowane w lodówce czy szczelnej szafce, pozostawiając nierzadko ślady swojej obecności. Z kolei komary czy muchy swoją aktywność wzmagają wieczorową porą, właśnie wtedy, kiedy my po ciężkim dniu próbujemy odpocząć i zwykle nie mamy już siły i ochoty na walkę z nimi. Z reguły skazani jesteśmy na porażkę, którą boleśnie odczuwamy już w ciągu nocy gdy atakuje nas chmara żądnych naszej krwi komarów i much. O ile komary po nasyceniu się odpuszczają, o tyle muchy nie dają za wygraną i już o świcie przelatują nad naszymi głowami, bezlitośnie bzycząc o swojej wygranej...

Ochrona przed owadami

Lampa owadobójcza terminator SDH1395

Cena 19,90 zł

W urządzeniu nie są stosowane żadne środki chemiczne ani aerozole. Nie wydziela żadnych zapachów. Produkt nie jest szkodliwy dla ludzi ani zwierząt domowych. Jest idealnym rozwiązaniem dla domu, ogrodu czy biura.

Skuteczna walka z intruzami

W przypadku, gdy w naszym domu zadomowiły się już owady, jedynym wyjściem jest ich likwidacja. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się insektów jest użycie lampy owadobójczej UV, której stosowanie w pomieszczeniach nie szkodzi ani nam, ani naszym pupilom (koty, psy). Dzięki światłu o wysokiej częstotliwości skutecznie eliminuje owady. Lampy owadobójcze z reguły mają wygląd tradycyjnych lamp i podobnie jak tamte, wydzielają światło, dlatego niejednokrotnie pełnią rolę dodatkowego oświetlenia.

Drugim sposobem na wyeliminowanie insektów jest packa elektryczna na insekty, która podobnie jak lampa UV jest owadobójcza. Packa zasilana akumulatorkiem wytwarza napięcie wystarczające do zabicia wszelkiego rodzaju owadów latających, jednak nie jest ono szkodliwe dla człowieka.

Gdy już pozbędziemy się z naszego domu wszelkich owadów, warto zabezpieczyć się przed ich ponownym natarciem

W tym celu warto zastosować dostępne na rynku w szerokiej ofercie - moskitiery okienne i moskitiery drzwiowe. Moskitiery okienne zwykle występują w niezmienionej formie - delikatna, niemal niewidoczna siatka, przyklejana do ramy okna za pomocą taśmy z rzepem. Zaletą takiej moskitiery z pewnością jest bezinwazyjny sposób montażu, a później demontażu. Dodatkowo na plus zasługuje fakt, że założona moskitiera nie wpływa na funkcjonalność okna. Moskitiery drzwiowe zazwyczaj występują w wersji z magnesami, które ułatwiają kontrolę nad ich szczelnością (przechodząc przez rozchylone skrzydła moskitiery nie musimy jej zapinać, gdyż przyciągające się magnesy zrobią to za nas).

Dzięki tym prostym rozwiązaniom możemy sprawić, że już nigdy, żaden nieproszony gość nie wtargnie do naszego domu i nie będzie terroryzował swoją obecnością naszej rodziny.