Zabawki

Małe i duże dzieci uwielbiają zabawę, dlatego warto dostarczać im wartościowe zabawki. Wiele z nich może zadbać o ich rozwój, kreatywność, nauczyć ich nowych rzeczy, zarówno o świecie, jak i o relacjach z innymi ludźmi. Kreatywne zabawki to świetny sposób na spędzanie czasu z maluchami. W asortymencie sklepu Jasieczek znajdują się produkty, które pomogą rozwinąć nowe umiejętności i zapewnią zabawę na długie godziny.Zabawki dla dzieci - nauka i rozwój poprzez zabawę!

Kiedy maluch się rozwija i dopiero poznaje świat, warto dostarczyć mu wiele możliwości na zabawę i naukę. Idealnym sposobem na rozwijanie umiejętności zarówno manualnych, jak i intelektualnych są zabawki dla dzieci. Nauka poprzez zabawę jest przyjemna i pociechy chętnie będą w niej uczestniczyć. Poprzez kreatywne spędzanie czasu mogą poznać wiele nowych umiejętności, a wspólna zabawa pokazuje im, jak działają relacje międzyludzkie i przygotowuje do zapoznawania nowych osób.Kreatywne zabawki dla maluchów

Dzieci chętnie korzystają z zabawek, dlatego świetnym wyborem mogą być te kreatywne. Kiedy maluch coraz chętniej sięga po kredki i flamastry, a jego płótnem są ściany, to idealnie sprawdzi się tablica kredowa samoprzylepna. Dzięki temu pociecha będzie mogła tworzyć, malować i uczyć się pisać, a ściany pozostaną czyste. Taka tablica to rzecz, z której dziecko będzie mogło korzystać przez wiele lat i zmieniać jej zastosowanie w zależności od swojego wieku i potrzeb.

Zabawki

Zabawkowa edukacja

Zabawki są nieodłącznym elementem towarzyszącym dzieciom od pierwszych lat życia. Dzieci kochają zabawki, dzięki którym świat staje się dla nich ciekawszy, piękniejszy oraz dający możliwość spędzenia czasu w sposób przyjemny i kreatywny.

Dlaczego zabawki dla dzieci są ważne?

Zabawki dla dzieci są podstawą dla rozwoju funkcji poznawczych. Wpływają na stymulowanie rozwoju narządów zmysłów, ze względu na kolorystykę, wydawane dźwięki oraz różne tekstury. Rozwijają narządy ruchowe i zdolności manualne na przykład poprzez formowanie budowli, czy kształtów z użyciem piasku. Poprzez zabawę dzieci doświadczają nowych rzeczy i uczą się interakcji. Rozwijają myślenie kreatywne oraz przyczynowo - skutkowe. W trackie rozwoju dziecka warto dostarczać zabawki, które wpływają na intensyfikację tych umiejętności, jednak trzeba mieć na uwadze to, że bezpieczne zabawki dla dzieci, a więc takie które nie zawierają szkodliwych substancji, są odpowiednie dla alergików to najważniejszy aspekt, którym należy się kierować w trakcie wyboru.

Zabawa połączona z nauką

Dzieci bardzo szybko się uczą i nie bez powodu mówi się, że chłoną wszystko niczym gąbka, dlatego też warto wybierać zabawki edukacyjne dla dzieci. Połączenie zdobywania wiedzy z przyjemnie spędzonym czasem jest kluczem do chętnego uczestnictwa w zabawach. Zabawki edukacyjne rozwijają umiejętności myślenia, zapamiętywania oraz kojarzenia. Przekazują dziecku wiedzę o świecie, zwierzętach oraz roślinach pobudzając przy tym wyobraźnię. Poszerzają słownictwo, dzięki nauce nowych słów, wprowadzają pierwsze zagadnienia matematyczne, takie jak liczenie, dodawanie i odejmowanie, uczą kolorów, czy kształtów. Ułatwiają przyswojenie nowego języka obcego, pozwalają osłuchać się z wymową oraz akcentem. Rozbudzają przyszłe zainteresowania dzieci. Zabawki edukacyjne dla dzieci dostosowane są do wieku oraz zdolności percepcyjnych, dlatego też od najmłodszych lat wspierają rozwój pożądanych umiejętności. Warto wzmacniać pozytywne odczucia dzieci odnośnie nauki, gdyż zaowocuje to większą chęcią do zdobywania wiedzy w przyszłości.

Edukacja poprzez zabawę jest ważnym czynnikiem, który ma wpływ na aktualny rozwój dziecka, ale także na przyszłe nastawienie do edukacji. Pozytywne wspomnienia oraz odczucia towarzyszące nauce nowych rzeczy podczas zabawy sprawi, iż dziecko chętniej będzie uczyć się nowych umiejętności. Ponadto dzieciom łatwiej jest przyswajać wiedzę, dlatego też warto wspierać rozwój oraz rozwijać talenty i predyspozycje od najmłodszych lat.