Hulajnogi

Hulajnogi dla dzieci

Każde dziecko uwielbia ruch, bieganie, skakanie, zabawy na wolnym powietrzu. Dodatkową frajdę sprawia mu jak można wejść i jeździć na zabawkach. Dlatego świetnym pomysłem na prezent od rodziców dla ich pociechy są hulajnogi dla dzieci.

Hulajnoga sprawi radość dziecku oraz pobudzi go do dodatkowej aktywności fizycznej. Jazda po chodniku czy ścieżkach asfaltowych, odpychanie się nogą od podłoża, ciągły ruch wspomaga rozwój układu mięśniowo-szkieletowego oraz krążeniowo-oddechowego u malucha. W konsekwencji pomaga on zachować prawidłową masę ciała.

Lekka hulajnoga - dla najmłodszych

Pierwszą hulajnogę można już sprawić dwulatkowi. Nawet opcja trójkołowa ( 2 kółka z przodu i jedno z tyłu lub dwa z tyłu i jedno z przodu) pozwoli wykształcić u malucha zmysł równowagi. Lekka hulajnoga jest prosta przy podnoszeniu, przestawianiu i prowadzeniu. Dobrze się ją użytkuje, a podczas upadku nie sprawi dodatkowego problemu.

Przy wyborze hulajnogi dla przedszkolaka warto zwrócić uwagę na regulowaną kierownicę. Dzięki regulacji można dopasować wysokość kierownicy do wzrostu dziecka. Zbyt nisko osadzona spowoduje garbienie się pociechy, a za wysoka pozycja przeszkadzać będzie podczas jazdy. Optymalny kąt nachylenia przedramienia do podłoża przy trzymanej kierownicy w dłoniach, to około 100 - 110 stopni. Dziecko przyjmuje wówczas prawidłową postawę na hulajnodze.

Regulacja ta ogranicza również konieczność zakupu nowej hulajnogi dla szybko rosnącego przedszkolaka.

Hulajnogi

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz